Paradicsom
A legtöbb paradicsomot termelő ország Kína 25 millió tonnával, ezt az USA követi 12,2 millió tonnával. 5 millió tonna feletti termeléssel rendelkeznek továbbá: Törökország, India, Olaszország és Egyiptom.
Az átlagos terméshozam világszerte 27 t/ha, de a legtöbb hozamot elérő európai üvegházakban ez akár a 700 t/ha–t is elérheti idényenként. Egy magas terméshozamú, barázdás öntözéssel ellátott termőföldön termesztett paradicsom tipikusan 50-70 t/ha hozamot ad.
A világ paradicsomtermelésének csaknem az egynegyedét a feldolgozásra szánt termesztés teszi ki. Ez a ’80-as évekbeli szint duplája. Az egy főre jutó átlagos fogyasztás 5,6 kg/év, de az USA-ban eléri a 37,4 kg/év mennyiséget, míg pl. Indiában a fogyasztás mindössze 0,1 kg/év. A népességarányosan legtöbbet fogyasztók az olaszok, amerikaiak és a kanadaiak.
A feldolgozás 91%-a az északi féltekén történik. A legnagyobb feldolgozó az USA (főként Kalifornia) 10 millió tonnával, őt követi Olaszország ennek kicsivel kevesebb, mint a felével. Spanyolország, Törökország, Kína, Brazília és Görögország szintén nagy termelőnek számítanak, illetve évente több mint 1 millió tonnát is feldolgoznak. Exportra évente 4,2 tonna paradicsom kerül, a két legnagyobb exportőr Mexikó és Spanyolország. A feldolgozott paradicsom világszintű exportja magában foglal 3 millió tonna paradicsomlevet és 1,8 millió tonna sűrítette paradicsomot.
Ázsia és Óceánia