Kimutatták, hogy a foszfor-, kalcium- és magnézium tartalmú lombtrágyázás fokozza a piros héj színét, és növeli a flavonoidok koncentrációját a Fuji almáknál.
A nitrogén túlzott használata, vagy későbbi alkalmazása csökkenti a piros almák színezettségét. Ez előnyös lehet a zöld fajták esetében, mivel javítani fogja a zöldességet és minimalizálja a piros színt.
Dél-afrikai kísérletek kimutatták, hogy a foszfor pozitív hatással van a gyümölcs színeződésére. Ezt a hatást úgy éri el, hogy fokozza az antocianinok kialakulásáért felelős enzimek termelődését, mely a gyümölcsben az egyik fő összetevője a piros szín kialakulásának. A foszforforrás és az időzítés meghatározó. A foszfor lombtrágyázás virágzás után és a korai érés időszakában a leghatékonyabb, amikor a gyümölcs színezettségének javítására van szükség.
Paliyath és társai tanulmányukban (Malus domestica Borkh. cv. ‘McIntosh’ and cv. ‘Red Delicious’ - 2002) az almák szüret utáni minőségét vizsgálták a talaj foszfor pótlása-, valamint foszfor lombtrágyázás hatására, és arra a megállapításra jutottak, hogy a foszfor műtrágyázás mindkét fajta (McIntosh, Red Delicious) esetében százalékosan növeli szüretkor a vörös szín mértékét.
Azt is megállapították, hogy a gyümölcsfa azon részéről származó gyümölcsök, mely a virágzástól a szüret előtt egy hétig foszfor és magnézium, vagy foszfor és kalcium lombtrágyával lettek kezelve, pirosabbak voltak, mint azok a gyümölcsök, melyek a nem lombtrágyázott oldalon voltak.
A kálium szintén növeli az almák antocianin tartalmát, mely javítja a gyümölcs színeződését. Azonban a tápelemnek egyensúlyban kell lennie a többi kationnal, különösen a kalciummal. A túlzott kálium felvétel a kalciummal szemben minőségi problémákhoz vezethet; például keserűfoltossághoz.
A cink javítja az almafélék színét, mialatt a mangán segít a gyümölcs zöld háttérszínének kialakulásában.
A talajban lévő magnézium elősegíti a gyümölcs piros szineződését; nagyrészt a növekvő szénhidrát-termelés révén, mely a vörös pigmentek alkotóeleme.