Az összes tápelemnek elérhetőnek kell lenni az almafélék számára a megfelelő mennyiségben és egyensúlyban.
Az almatermésűek számára a nitrogén, a kalcium és a kálium a legfontosabb tápelem.
A nitrogén maximalizálása a fa, a levél és a gyümölcs korai növekedési szakaszaiban a legfontosabb. Az almaféléknél a jellemző nitrogén kivonás évente egy tonna gyümölcs esetében körülbelül 0.6 kg.
Az almatermésű növények termesztéséhez nagy mennyiségű kalcium szükséges. A mennyiség nagy részét a növény a növekedés korai szakaszaiban veszi fel. A kalcium csak egy kis része jut el a gyümölcsbe. Végeredményben az éves kalcium kivonás körülbelül 0.14 kg egy tonna gyümölcs esetében.
.
A kálium felvétel maximuma a gyümölcsfejlődés középső időszakában van; később, mint a nitrogén és a kalcium esetében. A jó kálium-ellátottság kulcsfontosságú a gyümölcs hozamának és súlyának elérése érdekében. Az almafélék tápelemkivonása kálium esetében évente 1.5 kg/t termés.
Viszonylag kevés foszforra van szüksége az almaféléknek, a felvétel könnyedén megtörténik az egész szezon folyamán. A talaj rendszerint rendelkezik a szükséges mennyiséggel, azonban a csúcsidőszakokban tápoldatozás vagy lombtrágyázás szükséges lehet.
A magnézium főleg a megfelelő növekedéshez szükséges. A tápelem kivonás évente kevesebb, mint 0.1 kg egy tonna gyümölcs esetében.
Biztosítani kell azt is, hogy bór, vas, mangán, molibdén és cink megfelelő mennyiségben legyen jelen.